Friday, January 14, 2011

Sheqerpare

Rrihet gjalpi me sheqer, shtohen vezët pjesë-pjesë duke i rrahur vazhdimisht dhe në fund hidhet mielli i përzier me sodë.

Zihet brumi i cili pritet ne forma dhe shtrohen në tavë të lyer me yndyrë. Lihet të piqet për 20-25 minuta, hiqet nga furra dhe kur të vlohet i hidhet sherbet i aromatizuar me vanile. Duhet pasur kujdes që sherbeti të mos i hidhet i nxehtë pasi sheqerparet qullosen…

Rrihet gjalpi me sheqer, shtohen vezët pjesë-pjesë duke i rrahur vazhdimisht dhe në fund hidhet mielli i përzier me sodë. Zihet brumi i cili pritet ne forma dhe shtrohen në tavë të lyer me yndyrë.

Lihet të piqet për 20-25 minuta, hiqet nga furra dhe kur të vlohet i hidhet sherbet i aromatizuar me vanile. Duhet pasur kujdes që sherbeti të mos i hidhet i nxehtë pasi sheqerparet qullosen.

Mund t′i hidhet fëstëk, arra apo dicka tjetër sipas shijes.

10 comments:

 1. keto receta me sa po duket krejt jane te kopjuara .ku eshte perberja e materjalit se qka duhet per sheqer para .ne qfare temperature duhet pjekur etj etj

  ReplyDelete
 2. shkruani pak ma qart recetat se shumicen nuk po i kuptojm

  ReplyDelete
 3. po ku ka mbet perberja e matrialit bre apo duhet ne tamine me ba hahah tregone komplet receten

  ReplyDelete
 4. How can i import Firefox bookmarks and other settings from one user
  account to a different?

  Here is my blog post ... http://transvaginalmeshlawsuitz.com

  ReplyDelete
 5. What the best way to begin up a dynamic website on the limited budget?  My website - http://leerplan.vszutphen.nl/leerplan/w/index.php?title=Gebruiker:FelicaG03

  ReplyDelete
 6. Very gоod article. I dеfinitely аppreciate this site.

  Stick ԝith it!

  My site - nutriberry slim reviews (http://tu-korea.com)

  ReplyDelete
 7. I am really loving the theme/design of your site.
  Do you ever run into any internet browser compatibility problems?
  A few of my blog visitors have complained about my website not working correctly in Explorer but looks great
  in Opera. Do you have any recommendations to help fix this problem?


  Here is my homepage: Coop Inspector Long Island

  ReplyDelete
 8. This needless to say proves that PS Jailbreak works for
  real!

  Also visit my web-site - installous question mark

  ReplyDelete
 9. I am in fact delighted to glance at this blog posts
  which consists of lots of helpful information, thanks for providing these kinds of data.  Review my web-site :: web site

  ReplyDelete